6 способів зменшити витрати мобільного трафіку на iPhone та iPad


За умови, що користувач підключений до безлімітного тарифу, можна забути про необхідність контролювати інтернет-трафік, і навіть стати «донором» для інших пристроїв, включаючи Mac та iPad, у яких немає слота для SIM-карток. А ось тим власникам iPhone та iPad, які прив'язані до обмеженого тарифу, часто доводиться докуповувати бракуючих гігабайтів.

Багато користувачів залишаються в подиві від кількості спожитого інтернету, тоді як провайдери серед причин такої витрати відзначають встановлені опції, про які не поширюється виробник смартфонів. Оптимізувати споживання дозволить детальне вивчення можливостей свого гаджета від Apple та відключення непотрібних поглиначів мережі, про існування яких не здогадуються багато користувачів сучасних пристроїв.

Метод №1

Якщо користувач помічає, що споживання мобільного трафіку відбувається невідповідно до фізичного використання гаджета, то в першу чергу потрібно задуматися про обмеження доступу до мережі для деякого ПЗ.

Для розуміння та виявлення проблеми користувачеві потрібно відкрити «Налаштування» і там знайти підменю «Стільниковий зв'язок». У цьому розділі є пункт, який відповідає за споживання інтернет-трафіку всіма програмами, які на цей час встановлені у смартфоні. Згідно з передвстановленнями розробників, багато елементів ПЗ постійно обмінюються пакетами у фоновому режимі.

Вимкнути автоматичне оновлення та обмежити витрати потоків мережі можна вручну, пересунувши «бігунки» у вимкнений стан. За задумом розробника деяким програмам можна дозволити оновлюватися лише за умови підключення гаджета через Wi-Fi.

Метод №2

За умови, що користувачеві не потрібний доступ до Інтернету, рекомендується в цілому обмежити доступ до стільникових даних. Шлях відключення доступу лежить через:

  • «Налаштування»;
  • «Стільниковий зв'язок»;
  • «Сотові дані».

За необхідністю відновити обмін даними потрібно повторити 1 і 2 дії, і, увійшовши в підменю, що регулює роботу стільникової мережі, повернути бігунок напроти словосполучення «Стільникові дані» в активний стан.

Метод №3

Достатньо багато мобільного трафіку з'їдає автоматичне оновлення, яке відбувається у браузері, месенджерах та інших програмах, що продовжують роботу при закритті основного вікна.

Виробниками ПЗ передбачена певна частота актуалізації даних. Це спрямоване на прискорення відгуку програм та виключення зависання пристрою в момент звернення до програми. Якщо подивитися та уважно вивчити статистику витрати даних з глобальної мережі, то можна відзначити, що саме постійні оновлення є причиною зайвих витрат.

Вимкнення можна вручну, якщо з головного меню налаштувань переміститися до пункту основних налаштувань і там заборонити фонове перезавантаження даних у підменю, відповідальному за оновлення контенту. Варто відзначити, що у всіх гаджетах від Apple можна відключити не тільки деякі програми, але й поставити заборону самовільного виходу в мережу одразу для забезпечення.

Для вимкнення кожної окремо взятої програми потрібно перемістити бігунок, розташований навпроти ПЗ, у неактивне положення. Для встановлення заборони доступу для всіх програм потрібно деактивувати повзунок, розташований навпроти рядка «Всі програми».

Метод №4

Дуже дієвим способом зменшити витрати трафіку або домогтися значної його економії можна за умови ручного відключення Push-повідомлень, що представляють новий спосіб комунікації між аудиторією веб-ресурсів.

Сутність технології зводиться до розсилки коротких повідомлень, що з'являються поверх усіх вікон. Джерелом є сайт, який користувач відвідує найчастіше або відвідував нещодавно, і де дозволив певні дії. Згідно з попередніми настановами, поява повідомлень відбувається навіть тоді, коли браузер закритий.

Серед основних причин необхідності відключення Push-повідомлень відзначають те, що крім витрати інтернет-трафіку, розсилка споживає енергію батареї, адже для виведення даних на екран відбувається його короткочасне включення та/або подається сигнал. Відключити появу Push можна в налаштуваннях, шляхом деактивації бігунка в підрозділі «Сповіщення».

Метод №5

Добитися значної економії трафіку можна за допомогою зручної функції, передбаченої виробником браузера Safari, спеціально розробленого для пристроїв, що працюють на iOS або MacOS. Задум розробників програмного забезпечення для пристроїв Apple дозволяє додавати цікаві сторінки до спеціального буфера, звідки згодом можна буде ознайомитися зі збереженою копією сторінки за відсутності доступу до Інтернету.

Скористатися режимом для читання, передбаченим у Safari, можна так:

  • відкрити потрібну сторінку;
  • натиснути на іконку, яка відповідає за додавання до списку для читання;
  • вийти з мережі.

Скористатися інформацією з сайту можна буде шляхом переходу на вказану сторінку, шлях до якої код зберігаються в пам'яті гаджета. Але не слід забувати, що сторінка залишиться доступною і після виходу з режиму читання, тому варто регулярно позбавлятися збережених копій з різних сайтів.

Метод №6

Одним зі споживачів мережі, про яких не замислюються користувачі, є вбудовані програми, що відповідають за обліковий запис користувача, магазини та інші елементи програмного забезпечення, без яких система iPhone та iPad просто не функціонуватиме на належному рівні.

Розробниками високоінтелектуального обладнання передбачено збір даних про користувача, адже саме на основі його переваг формуватиметься лінія подальшого використання гаджета. Своєю чергою, цей самий збір даних вимагає постійного контролю за діями користувача та доступу до мережі.

Добитися економії трафіку можна за допомогою персонального настроювання дій в iTunes Store та App Store. Зменшити витрати на Інтернет або зберегти гігабайти для реалізації найважливіших завдань можна так:

  • увійти до «Налаштування», а потім до «iTunes Store, App Store» та вимкнути опцію «Використовувати стільникові дані»;
  • переміститися в «Налаштування», потім вибрати «iCloud» і звідти переміститися в «iCloud Drive», а потім деактивувати бігунок, встановлений навпроти підменю «Використовувати стільникові дані».

Ця дія позитивно позначиться на вільній пам'яті пристрою, адже всі оновлення системи також мають вагу. В один момент користувач може бути поставлений перед фактом, що на смартфоні з недостатньо місця для завантаження важливого документа або відсутнє місце в оперативній пам'яті iOS пристрою, що не дозволить скористатися новими або звичними програмами.

Уникнути зайвих витрат, які не виправдані потребами самого користувача, бажають навіть власники найостанніших моделей «яблучок». І це абсолютно обґрунтоване рішення, адже платити за те, чим не користуєшся, – вкрай недозволено, а раціональна економія є найпростішим способом досягти достатку та благополуччя.

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре