Сканер LiDAR на iPhone 12 Pro - які можливості?


У 12-му поколінні iPhone Apple додали технологію, яка для багатьох залишилася непоміченою. На презентаціях більше розповідають про продуктивність та камери, але деякі речі залишаються за кадром. Датчик LiDAR ‒ з тих нововведень, які не отримали такої великої уваги.

LiDAR ґрунтується на визначенні дальності об'єктів за часом, за якою відбиті від об'єктів промені світла повертаються до датчика. Подібна технологія давно використовується в геодезії для точного виміру особливостей ландшафту, тільки світлові хвилі випромінюються лазером, щоб дійти до більш дальніх ділянок.

Для отримання даних про найближчі об'єкти використовуються світлодіоди. Джерело світла спрямовує світлові хвилі на об'єкт, а датчик збирає повернутий сигнал з урахуванням коефіцієнта розсіювання. Чим менше часу потрібно світлу на те, щоб повернутися до сканера, тим ближче вимірюється об'єкт.

У Apple iPhone 12 Pro, Pro Max та iPad Pro датчик LiDAR розміщений поруч з камерами.

Навіщо потрібний сканер LiDAR?

Точний та швидкий вимір відстані багато в чому покращує якість фотографій:

  • додає природний ефект боке;
  • залишає у фокусі тварин, волосся, руки та інші об'єкти, на яких часом не вистачає передбачених камерою фокусування;
  • оптимізує освітлення та автофокус у нічному режимі зйомки.

Окрім фотографій, дані зі сканера дозволяють досить точно виміряти розміри будь-яких об'єктів та приміщень – наприклад, висоту стін або глибину ніші. Ця властивість буде особливо корисною, якщо ви затіяли ремонт – виміри виходять досить точними, щоб замінити датчиком у смартфоні набір спеціальних інструментів.

Крім того, з використанням даних вимірів можна візуалізувати приміщення прямо у смартфоні та використовувати це не тільки для задоволення цікавості, але й для моделювання різноманітних дизайнів інтер'єру. Для цього вже є програми, які полегшують візуалізацію дизайнерських задумок.

Ця особливість підводить ще один варіант використання такої технології: доповнена реальність. Сканер має точність виміру до 5 метрів. Заміри поверхні поєднуються з інформацією від камер та датчиків руху. Ця інформація обробляється, і в результаті виходить практично бездоганне відтворення будь-якого об'єкта чи сцени. Доповнена реальність дозволяє людині створювати реалістичні макети 3D-об'єктів, візуалізувати плани приміщень, та загалом використовувати AR як для розваг, так і для полегшення робочих завдань.

Здавалося б, це ж не перший крок Apple у напрямку доповненої реальності ‒ довгий час ведеться робота над Apple Glass, дедалі частіше ходять чутки про те, що ці розумні AR-окуляри ось-ось анонсують. Проте, глава AR-відділу Apple стверджує, що зараз у пріоритеті не розробка принципово нових продуктів, які дадуть wow-ефект, а удосконалення того, що вже існує. В цілому, це логічно: окуляри будуть абсолютно новим форматом, який для багатьох буде на диво і вимагатиме часу на адаптацію.

Водночас поступове впровадження технологій доповненої реальності в нові iPhone робить цю сферу ближчою і звичною - не треба звикати до інтерфейсу нового пристрою, не треба особливо вникати в принципи його роботи. LiDAR у самих iPhone – це невеликий крок великої стратегії, і користь від нього можна отримати вже зараз.

Додатки з підтримкою технології LiDAR

Платформа, яка дозволяє розробляти для iPhone додатки з доповненою реальністю, було запроваджено ще у 2017 році. ARKit покращується з кожним оновленням системи, щоб користувачі могли спробувати доповнену реальність в іграх та додатках. З приходом iOS 14 з'явилися App Clips – зручна утиліта, яка дозволяє не завантажувати програми для перегляду AR-об'єктів, а одразу користуватися функціоналом таких додатків.

В App Store вже є досить багато програм, які дозволяють оцінити користь, яку технології доповненої реальності приносять у життя людини. Наприклад, в офіційному додатку від IKEA можна в режимі реального часу поставити в кімнату віртуальні меблі та оцінити, наскільки вони вписуються в інтер'єр.

Також є різні сканери 3D-об'єктів, які створюють досить реалістичні макети, що підходять для подальшого 3D-друку. Приблизно за таким же принципом працюють програми, які дозволяють сканувати кімнати та створювати реалістичний 3D-план будинку. Це дуже зручно у ремонті або для перепланування, адже більше не треба ходити по всьому будинку з рулеткою та рівнем.

І, звичайно, є можливість розслабитися та розважитися з використанням LiDAR ‒ в основному це AR-перегони та спортивні ігри, де мініатюрний баскетбольний кошик можна поставити на свій стіл та розважити себе у перерві. Крім того, ця технологія покращує вже вбудовані у смартфон програми. Так, інструмент “Рулетка” з використанням датчика LiDAR дає більш точні виміри.

Поки що технології доповненої реальності використовуються переважно для розваги ‒ це все ще своєрідна дивина, з якою всім хочеться погратися. У Купертіно на цю ситуацію дивляться під іншим кутом і роблять все, щоб AR світ міцно інтегрувався з реальним. На це потрібні роки розробки та покращення пристроїв, а також адаптація самих користувачів до таких технологій. У будь-якому випадку Apple вибрали курс на AR і повільно, але правильно його дотримуватимуться до тих пір, поки використання таких датчиків не стане чимось повсякденним.

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре