Як перенести дані з комп'ютера з ОС Windows на комп'ютер Mac без дротів

Момент, коли вирішується перейти з Windows на macOs - одночасно приємний і хвилюючий. Mac ‒ це знак продуктивності та якості, тому його придбання часто вважається своєрідним святом. Єдине, що може затьмарити радість від цього переходу – складності з міграцією даних програм та іншого вмісту старого комп'ютера.

Перенесення, на щастя можливе. Хорошою новиною буде ще те, що для нього не потрібні жодні дроти – достатньо мати обліковий запис Apple ID та невеликий запас терпіння.

Перенесення через Асистента міграції

Для бездротової роботи нам знадобиться лише одна програма: Асистент міграції Windows. Це дуже зручне ПЗ, яке не просто перекидає всі файли на Mac, але й організовує всі дані папок у такому ж вигляді, в якому все зберігалося на Windows.

Підготовчі кроки прості: потрібен комп'ютер на Windows 7, 8, або 10, підключений до домашньої мережі Wi-Fi. До цієї ж мережі має бути підключений Mac. Менш бездротова альтернатива ‒ з'єднати два комп'ютери кабелем Ethernet.

В принципі, цього достатньо для початку перенесення. У процесі ми будемо працювати то з одним пристроєм, то з іншим, тому важлива уважність.

На Windows можна зробити наступні кроки:

  1. Завантажуємо Асистент міграції Windows тієї ж збірки, що й на комп'ютері Mac.
  2. Про всяк випадок закриваємо всі відкриті програми та відкриваємо нашого Асистента.
  3. Тиснемо “Продовжити”. Якщо на комп'ютері увімкнено автоматичне оновлення ОС, програма запропонує його вимкнути. Знову тиснемо "Продовжити".

Коли з'явиться повідомлення про те, що потрібне підключення комп'ютера Mac, переходимо до нього і виконуємо ці кроки:

  1. Знаходимо Асистента міграції у “Програми” ‒ “Утиліти”.
  2. Погоджуємося з усім, що запропонує програма доти, доки не знадобиться вибрати метод перенесення даних.
  3. Тут ми обираємо варіант перенесення з комп'ютера на Windows і тиснемо "Продовжити".
  4. Знаходимо значок пристрою на Windows та підтверджуємо вибір.

На екранах обох комп'ютерів має з'явитися однаковий пароль. Якщо це так, зв'язок встановлений і можна підтверджувати перенесення.

На даному етапі Mac скануватиме всі файли на старому комп'ютері ‒ це може зайняти якийсь час. Після завершення сканування можна вибрати типи даних та папки, які потрібно перенести на Mac. Підтверджуємо вибір і знову чекаємо. Тут може знадобитися дуже багато часу до декількох годин, особливо якщо файлів накопичилася пристойна кількість.

Після того, як міграція закінчиться, можна створити та увійти до нового облікового запису на Mac. Тепер з Apple ID потрібно авторизуватися в iTunes Store, перш ніж ви захочете щось відтворити через цю програму. Інше – дрібниці: може, вам захочеться по-новому організувати папки або звільнити місце під нові матеріали з iTunes. Після того, як ви зробили попередні кроки, це досить просто і швидко відбувається.

Розв'язання проблем із перенесенням вмісту

Джерелом проблем найчастіше стає саме комп'ютер на Windows. Для перестрахування найкраще на час синхронізації вимкнути антивірус або брандмауер ‒ за бажанням потім все можна включити назад.

Якщо захист вимкнено, а у вас все ще не вдається перенести дані, можна спробувати спосіб з командним рядком:

  1. Відкриваємо командний рядок через меню “Пуск” або поєднанням Win+R, після якого вводимо cmd та тиснемо “Ок”.
  2. Прописуємо команду chkdsk та запускаємо її.

Так здійснюється перевірка диска на помилки запису. Якщо вони знайдуться, продовжуємо роботу з командним рядком:

  1. До команди chkdsk додаємо оператор drive: /C ‒ так ми зсуваємо пошук до диска, на якому стоїть операційна система. Якщо вона не на диску С, вставте літеру відповідного розділу.
  2. На вимогу рядка введіть Y, щоб почати перезавантаження комп'ютера.

Ці пункти потрібно повторювати, доки результат перевірки не повернеться без помилок. Якщо пошук нескінченний, з жорстким диском є ​​явні проблеми, і тут уже потрібне професійне обслуговування.

У крайньому разі, можна використовувати хмару із загальним доступом або об'ємний зовнішній накопичувач ‒ ці способи перенесення даних нехай і не такі зручні, як через спеціальне ПЗ, але майже завжди спрацьовують.

Які дані підходять для перенесення?

На Mac можна перенести практично будь-що. Налаштування облікових записів пошти, контакти, календар з заходами ‒ все це легко переноситься та синхронізується, якщо версія Windows дозволяє вибрати ці дані для міграції. Наприклад, вміст програми Outlook перенесеться зі збереженням цільових папок - хіба що "Зустрічі" перейменуються в "Календар", а "Люди" - в "Контакти". Загалом тут все інтуїтивно зрозуміло.

Такий же принцип працює і з програмами Live Mail, Windows Mail.

Приємне доповнення ‒ закладки зі всіх встановлених браузерів автоматично підтягнуться до Safari. Так само надійдуть і всі основні налаштування: мови та введення, локації, і навіть кастомні зображення для шпалер.

Разом із цим переносяться всі зображення. Спочатку вони додаються до папки користувача, але їх можна без проблем додати до “Фото” та синхронізувати з основною галереєю.

Якщо у вас на Windows був встановлений магазин iTunes, всі дані, налаштування та купівлі з нього теж автоматично прив'яжуться до нового пристрою. Дані розподіляються за відповідними програмами: Apple Music, Apple TV, Apple Podcasts тощо.

Також можна перенести будь-які файли, які не вважаються системними – навіть з папки Windows. Це означає, що в теорії можна перенести кеш та дані деяких додатків, важливі скріншоти, логи та іншу необхідну надалі інформацію.

Звичайно, таке зручне перенесення можливе лише за умови використання Асистента міграції ‒ всі інші способи передбачають ручне копіювання даних. Втім, якщо з цією програмою або установкою актуальною для операційної версії виникли проблеми, саме ручні методи виручать – особливо якщо потрібно перенести великі або дуже важливі файли.

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре