Як відрізнити Neverlock від Unlock, у чому різниця?

При виборі нового Айфон перед покупцем відкривається великий світ інформації, в якому часом буває складно, але необхідно розібратися. Деякі «яблучні» терміни у багатьох на слуху, але не всі знають, що вони означають. Нерідко можна почути, що при купівлі iРhone 12 mini або  будь-якої іншої моделі варто обирати neverlock. Що ж означає цей термін і чому такі моделі коштують дорожче на б/в ринку, ніж unlock девайси? Нумо розумітися.

Що таке neverlock в айфоні?

У перекладі з англійської neverlock означає "ніколи не блокувався". Цей термін також має ще одну назву — Sim Free. Ці слова вказують користувачеві на те, що iPhone буде працювати з сім-картою будь-якого оператора стільникового зв'язку без будь-яких обмежень.

Чим відрізняється Neverlock від Unlock?

У США, а також деяких країнах Європи активно практикують надання стільникових послуг за контрактом. Мобільні оператори укладають угоди із торговими мережами, продаючи смартфони за невеликою ціною. З одного боку, це відмінний шанс придбати навіть найновіший і топовий iPhone 13 Pro за хорошу вартість. Однак, такі телефони вже прив'язані до певного оператора. Щоб отримати Айфон за низькою ціною, покупець укладає з ним контракт, згідно з яким зобов'язується сплачувати встановлену абонентську плату протягом кількох років (зазвичай 2-3 роки). Щоб уникнути порушення договору, ці телефони «лочать» (від англійського lock — «заблокувати»), тобто працювати з сім-картами інших операторів вони не будуть.

Таке блокування навчилися обходити, і на ринку з'явилися «розлочені» айфони (від англ. unlock — «розблокований»). Спочатку ці смартфони були заблоковані оператором, але за допомогою спеціального програмного забезпечення або встановлення додаткового чіпа в лоток для сім-картки їх розблокували.

Вартість анлок Айфонів нижча, але вся вигода від купівлі такого девайсу нівелюється мінусами, з якими можна зіткнутися в процесі експлуатації такого телефону. Наприклад, оновлювати версію операційної системи на програмно розблокованих айфонах не можна. Ніхто не дає гарантій скільки прослужить такий пристрій. Чіпи, за допомогою яких відбувається анлок девайсу, можуть працювати некоректно. Це не дозволить повною мірою насолодитися придбанням, а в деяких випадках взагалі доведеться попрощатися з телефоном.

Варто також пам'ятати, що нелегальні розблокування Айфонів мають тимчасовий характер, оскільки компанія Apple активно бореться з шахрайством. Можливо, є сенс придбати минулорічний iPhone 12 Pro за повну вартість, але неверлок, ніж взяти заблокований флагман цього року.

Найнадійніший спосіб зняття блокування — звернутися до оператора, з яким укладено контракт на телефон. Звичайно, процедура не безкоштовна та влетить у копійку, але початковий lock апарат стане neverlock і працюватиме з будь-якою мобільною мережею без необхідності встановлення додаткових чіпів або програмного забезпечення.

Як дізнатися, чи заблокований телефон?

Neverlock Айфон звільняє від необхідності розблокування пристрою, тому більшість покупців намагаються придбати телефон без прив'язки до стільникового оператора. Однак нарватися на купівлю заблокованого пристрою дуже просто, тому варто знати, як перевірити свій девайс. Існує кілька типів такої перевірки.

Перевірка через IMEI

Цей тип перевірки є найнадійнішим та найінформативнішим.

Кожному мобільному телефону надано унікальний 15-значний номер — IMEI. Щоб перевірити iPhone через IMEI, для початку його потрібно отримати. Цей номер можна знайти:

  1. На корпусі мобільного пристрою. Зазвичай, він розташований на задній кришці внизу. У деяких iРhone IMEI надруковано на лотку сім-карти.
  2. Набрати на клавіатурі комбінацію *#06#
  3. Відкрити налаштування iРhone, далі Основні → Про пристрій → IMEI

Отриманий номер необхідно скопіювати, після чого перейти на будь-який онлайн-сервіс з перевірки IMEI телефону. Їх є велика кількість як платних, так і безкоштовних, досить просто скористатися пошуковим рядком браузера.

IMEI надасть розширену інформацію про Айфон, включаючи його колір, дату виготовлення і навіть версію прошивки під час продажу. Серед технічних параметрів необхідно знайти поле Unlocked. Якщо його значення true – телефон Neverlock, якщо відображається напис false – айфон заблокований під оператора.

Перевірка за кодом моделі

За допомогою цього типу перевірки можна дізнатися країну, для якої було випущено девайс. Код моделі iPhone наклеєний на коробці або надрукований на чеку. Також є можливість дізнатися про цей код, перейшовши в налаштування смартфона. Оберіть пункт Основні → Про цей пристрій. Серед усього списку слід звернути увагу на параметр Модель.

Код моделі виглядає так: MG4H5ZA/A. Перші п'ять символів позначають модель, колір корпусу та обсяг пам'яті iPhone. Наступні одна чи дві латинські літери позначають країну, ринку якої було випущено апарат. Якщо, наприклад, у моделі Айфона вказані літери «RU», це пристрій призначений для Росії. Воно не може бути заблокованим, тому що в цю країну Apple офіційно постачає лише неверлок телефони.

Якщо в позначенні моделі замість «RU» зазначено, наприклад, «LL» (моделі для ринку США), буде потрібна додаткова перевірка, оскільки у Сполучених Штатах покупці можуть придбати як заблоковані, так і офіційно розлочені iРhone.

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре