Чому iPhone вимикається на морозі?


Багато користувачів пристроїв Apple, і у своїй більшості власники iPhone, напевно помічали, як швидко розряджається у них батарея взимку. Досить витягнути смартфон на декілька хвилин з кишені, і акумулятор "тане" на очах. Холод дійсно має великий вплив на роботу акумуляторних батарей, і ця проблема примушує вимикатися не лише пристрої Apple, але і будь-які смартфони з літій-іонними акумуляторами.

Розберемося, чому батарея на iPhone так швидко розряджається при низьких температурах, і яке може бути рішення у цієї проблеми.

Причини через які таке може відбуватися

Головна причина частих відключень на морозі ховається прямо під металевою кришкою апарату - йдеться про звичайний літій-іонний акумулятор. Оскільки за основу роботи такої батареї береться реакція дисоціації іонів літію. Температура нижче нуля (іноді навіть трохи вище) втручається в цю реакцію, швидко розряджаючи акумулятор внаслідок підвищення опору і тимчасової втрати місткості. 

Останнє - причина, чому iPhone може вимкнутися навіть при високому відсотку заряду. Провідність струму знижується, тому батарея, маючи по суті достатній заряд, не може передати його смартфону.

Які моделі частіше вимикаються в холодних умовах

Порівнюючи роботу деяких моделей iPhone в умовах холоду, можна помітити, як деякі просто повільно розряджаються, а інші - починають зависати й вимикатися навіть при високому рівні заряду. Уся справа в робочих циклах розрядки та зарядки акумулятора - встановлене виробником їх число, після якого місткість батареї починає активно знижуватися. Apple стверджують, що в середньому iPhone можуть витримати близько 900 таких циклів, перш ніж місткість зменшиться.


Відповідно, старіші моделі менш стійкі до дії холоду - приблизно після двох років активного використання можна помітити перші випадки виключення і некоректної роботи iPhone при низьких для акумулятора температурах. Це досить актуальна проблема для смартфонів Apple у нашій країні, оскільки будь-яка модель якщо не проходить через декілька власників, то точно використовується більш як два роки, тому що купувати нову модель, поки вона трохи не подешевшає, може і бажає не кожний.

Що робити, щоб iPhone працював справно на холоді?

Припустимо, ваш iPhone вже міг в теорії витратити свій "запас" в 900 робочих циклів. У такому разі може здатися, що виходити з ним на вулицю пізньої осені або зими взагалі марно - але це не так, навіть враховуючи досить холодні зими в нашій країні. Деякі рішення настільки прості, що ви могли не помітити, як ви вже ними користуєтеся кожен день:

  1. Використовуйте чохол або кладіть смартфон в кишеню куртки. Краще за все, якщо кишеня буде внутрішньою, а чохол буде постійно на пристрої. Так тепло краще зберігатиметься, і вам не доведеться діставати вимкнений iPhone, коли він вам може знадобитися.
  2. Попри причину частих виключень, частіше заряджайте апарат. Особливо важливо це робити перед виходом - краще за все, якщо iPhone буде заряджений хоч би на 70% перед тим, як зіткнеться з несприятливою для роботи акумулятора температурою. З таким підходом пристрій розряджатиметься на порядок довше, що залишить вам шанс повернутися додому з включеним iPhone.
  3. Вимкніть фонові додатки, а також ті, які використовують надто багато заряду. Це очевидне рішення, оскільки фонові процеси швидко розряджають телефон навіть в приміщенні й при нормальній температурі.
  4. Використовуйте аксесуари на повну - керуйте музикою й отримайте дзвінки через навушники або Apple Watch, а також підключайте портативну батарею до апарату перед виходом. Таким чином ви рідше діставатимете iPhone на холоді, та і потреба в цьому теж знизиться.
  5. Якщо пристрій занадто старий, подумайте про заміну акумулятора. Батареї з мінімальним залишком місткості навряд чи зможуть її утримати навіть при повному заряді і його економії.

При цьому повернути до життя вимкнений через холод iPhone теж досить просто. Для цього його треба помістити в тепле приміщення і підключити до мережі. Використання обігріваючих пристроїв не підійде, оскільки вони створюють різницю між температурами, через що навіть в герметичному корпусі може скупчитися конденсат. Конденсат усередині корпусу - це вірний шлях до замикання або окислення контактів, тому краще потерпіти й доїхати до теплої квартири, чим намагатися відігріти смартфон, включивши піч в автомобілі.


Звичайно, і в теплому приміщенні діставати пристрій з кишені й підключати його до зарядки треба не відразу - краще залишити його приблизно на півгодини в кишені, перш ніж підключити до мережі. Причина цього - все той же конденсат, хоч і в таких умовах у нього менше шансів утворитися.

Якщо така реанімація апарату не допоможе навіть при проведенні її впродовж декількох годин, продовжувати не варто - краще знайти найближчий сервісний центр з хорошими відгуками й дати фахівцям потурбуватися про ваш смартфон.

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре