iPhone 13: Огляд, дата виходу та характеристики

фото iPhone 13

Зовсім недавно багато любителів новинок від Apple захоплювалися можливостями iPhone 12, а компанія вже повним ходом працює над створенням моделі тринадцятого покоління. А тим, хто «в темі», не терпиться поділитися припущеннями про те, що знаходиться в розробці смартфоні, його передбачуваних характеристиках і впроваджуваних нововведеннь.

Нижче піде мова про найбільш актуальні припущення, засновані на отриманої від інсайдерів інформації. Можливо, щось з цього так і залишиться непідтвердженими надалі чутками. Але не можна посперечатися з тим, що купертіновци роблять дійсно класні пристрої. Тому в будь-якому випадку Айфон 13 порадує користувачів відмінними властивостями, якісним залізом.

Інсайдерська інформація про iPhone 13

З урахуванням ітераційної галузі, в якій працює корпорація Епл, передбачати, по якій траєкторії вона буде розвиватися далі, справа не зовсім вдячна. Адже деякі характеристики, функції, як і вартість нового телефону, можуть змінитися навіть в останній момент. Але ті відомості, які вже «просочилися» крізь стіни лабораторій корпорації, змушують повірити в незвичайність рішень майбутньої моделі. Можливо, що вони вплинуть і на розвиток всієї індустрії смартфонів в цілому.

Про дату виходу iPhone 13-го покоління можна сказати наступне. Якщо враховувати терміни запуску попередніх моделей, новинка повинна з'явитися на ринку в вересні або жовтні 2021 року. Але через те, що світ охопила пандемія COVID-19, розробка пристрою може затриматися, і терміни випуску будуть зрушені. Тому називати дату поки рано.

Зовнішній вигляд «трінадцаткі»

фото iPhone 13 - зовнішній вигляд

З інсайдерських джерел випливає, що якихось кардинальних змін в дизайні нових моделей в порівнянні з попереднім поколінням не передбачається. Будуть ті ж:

  • розміри;
  • угловатість країв;
  • рамка і «чубчик».

Може змінитися тильна кришка пристрою. Передбачається, що для її виготовлення буде використовуватися не тільки матове скло з покращеними властивостями, в тому числі і протівоскользящімі, а й полімер. Сподіватися на титановий корпус навряд чи варто, хоча патент на нього вже зареєстрований. Але одна справа - реєстрація, і зовсім інше - реалізація. Для неї буде потрібно чимало часу.

Швидше за все, «чубчик» (розташована у верхній частині екрану виїмка невеликого розміру) нікуди не дінеться. Просто вона стане не такою помітною. На думку одного з аналітиків в центральну нижню частину дисплея на одній з 13-тих моделей знову повернеться датчик Touch ID. Він буде використовуватися поряд з технологією Face ID.

Беспортовий смартфон - реальність чи домисли

Подейкують, що 13-й Айфон може бути беспортовим. На думку деяких експертів, підготовкою до випуску мобільного телефону без роз'ємів і використання кабелю можна вважати видалення з комплекту зарядного блоку і впровадження MagSafe - бездротової зарядки. Можлива поява функції Internet Recovery дозволить користувачам однієї з моделей нового апарату iPhone відновлювати втрачені дані самостійно, не використовуючи кабель Lightning.

До того ж беспортовие Айфони - це ще й вимога ЄС. З нього випливає, що всі компанії, що виробляють мобільні пристрої, повинні в нових девайсах використовувати тільки USB-C порт. Можливо, Епл піде ще далі, запустивши у виробництво хоча б одну модельiPhone взагалі без портів. Використовуватися буде бездротова зарядка MagSafe. Теоретично, це має сприяти:

  • поліпшенню рівня водонепроникності;
  • продовження терміну використання;
  • зменшення товщини гаджета.

Але з урахуванням появи енерговитратних 5G-мереж обсяг акумулятора повинен збільшуватися, що призведе до ще більшого розміру планованих на 2021 пристроїв, їх товщини. Ще один поки непідтверджений слух – повернення функції розблокування Touch ID і збільшення обсягу пам'яті до 1 ТБ. Поки стільки її є тільки на iPad Pro.

У деяких колах мусуються припущення про випуск купертіновци в 2021 році складних пристроїв паралельно з iPhone 13. Але поки ніяких доказів цьому немає, хоча така можливість у майбутньому не виключається. У корпорації є кілька патентів щодо смартфонів з гнучким екраном. Про дослідження такої категорії пристроїв в Купертіно свідчить інформація в звітах останніх років про відібраних кандидатів на складні дисплеї. Але поки це скоріше не обгрунтовані припущення, а тільки побажання. Залишається тільки гадати, чи вступить в боротьбу складаний форм-фактор.

Інші передбачувані характеристики тринадцятого iPhone

фото лінійки моделей  iPhone 13

У вересні 2021 очікується випуск лінійки з чотирьох моделей смартфона з назвами: iPhone 13, Pro, Pro Max і mini. На першій – ліпшій нагоді передбачається використання мобільної операційної системи iOS 15, установка процесора А15. Розміри дисплея моделей розподіляються наступним:

  • найменша діагональ 5.4 дюйма в iPhone 13 mini;
  • найбільша - 6.7 "в Pro Max;
  • по 6.1 дюйма - в iPhone 13 і Pro.

Ємність акумулятора становитиме 2227 +, 3687 + і 2775 + міліампер-година відповідно. На 13-й моделі і mini очікується установка подвійної камери з об'єктивом по 12 Мп кожен, а на Pro і Pro Max - потрійна з тими ж дванадцятьма мегапікселямі. Зміни, можливо, торкнуться двох моментів:

  • По-перше, тринадцяте покоління (принаймні, дві моделі) буде оснащено технологією оптичної стабілізації зображення зі зміщенням датчика;
  • по-друге, пристрої отримають шестиелементні надширококутні модернізовані об'єктиви з можливостями автофокусування і діафрагмою (пропускною спроможністю об'єктива) f / 1.8.

Точних даних щодо вартості пристроїв, що знаходяться в розробці поки немає. Але дуже висока ймовірність, що вони будуть дорожче своїх «побратимів» дванадцятого покоління. Передбачувані ціни смартфонів:

  • від 699 доларів за mini;
  • 799 плюс - iPhone 13;
  • 999 і вище - Pro і на 100 $ більше (1 099) Pro Max.

Очікується поява реверсивної зарядки в базовій моделі і відсутність порту Lightning в iPhone 13 Pro. У комплектацію інших варіантів буде входити плетений кабель Lightning.

Особливості процесора А15

У корпорації Apple вже стало традицією постачати кожну лінійку айфонів процесором нового покоління. У 2021 році це повинен бути А15. З інсайдерської інформації випливає, що «мозок» смартфона буде виготовлений по п'яти нанометровим технологічним процесом, та буде мати такі показники:

  • вісім ядер;
  • 8 потоків;
  • ОЗП в 6Гб в моделях непрофесійних і 8 гігабайт в iPhone 13 Pro і Pro Max.

При створенні цього процесора переслідується головна мета - збільшення терміну роботи без підзарядки, автономно. Передбачається, що А15 буде встановлений і в iPad Pro 2021 року випуску.

Внутрішня і оперативна пам'ять тринадцятого Айфона

У плані внутрішньої пам'яті в бюджетних моделях змін не передбачається. Очікується випуск варіантів мобільних пристроїв з її об'ємом в 64, 128 і 256 гігабайт. Одна з преміальних конфігурацій iPhone ймовірно отримає показник в 1 Тб. Хороші новини чекають з ОЗП: девайси 13 і mini можливо отримають 6Гб оперативної пам'яті, а Pro і Pro Max - 8.

Дисплей Айфона 13: чого очікувати новенького

Поки пристрій знаходиться в розробці, про ці елементі, інформації практично немає. Хоча деякі мають доступ до секретів компанії, джерела прозоро натякають на впровадження в преміум-моделі гаджетів частоти поновлення в 120 Гц. Але для реалізації такої ідеї знадобиться впровадження технології LTPO. Для цього знадобиться об'єднавча панель, що відрізняється великим рівнем енергоефективності. Її функція полягає у включенні / виключенні на дисплеї певних пікселів, збільшення терміну автономної роботи.

Корпорація Епл вже мала досвід роботи з технологією LTPO при створенні Apple Watch 4. На цих «розумних годинниках» вперше в світі використовувався екран LTPO OLED. Якщо така технологія і буде впроваджена у виробництві смартфонів в 2021 році, бюджетних моделей це не торкнеться. Але слід зазначити, що ця інформація залишається поки тільки на рівні чуток.

iPhone 13: що б ми хотіли побачити

Якби ще якийсь десяток років сказали, що телефон може творити такі дива, як, наприклад, Айфон 12, користувачі просто не повірили б. Їм би все це здавалося з області фантастики. Однак, як відомо, апетит приходить під час їжі. І поки одні задовольняються iPhone Б / У старих поколінь, інші висувають ряд претензій до новітньої на сьогоднішньому ринку моделі.

Власників просунутого смартфона обурює, наприклад, чому в індикаторі не впроваджено технологію ProMotion, що дозволяє підняти частоту оновлення з 60 до 120 Гц. А чому б не запропонувати пам'ять мінімум в 128 ГБ на всіх моделях? Купувати преміальне пристрій за тисячу і більше доларів з 64 ГБ межує з образою.

Продовжуючи розмову про екран, хотілося б побачити впровадження технології AOD - Always on Display. Адже щодня вмикати / вимикати смартфон доводиться десятки разів. У половині випадків - просто, щоб подивитися, котра година. Ця функція дозволить пристрою навіть в заблокованому стані відображати:

  • дату та час;
  • пропущені повідомлення та вхідні дзвінки;
  • скільки заряду залишилося і т.п.

Витрата акумулятора для цього мінімальна. А якщо помістити гаджет в темне місце (наприклад, в кишеню або сумку), AOD і зовсім відключиться автоматично. Це дозволяє зробити датчик освітленості. Як «відмазки» в Епл кажуть, що якщо приходить повідомлення, спалахує екран. Це так, але не може ж людина постійно тримати його в полі зору.

Ще одна «хотілка» –  роз'єм USB Type-C. Адже передавати на комп'ютер ролики в 4К - це, на думку просунутих користувачів, справжнє пекло. Але компанія Apple вирішила йти іншим шляхом - зовсім прибрати роз'єми і дроти, використовуючи магнітну систему MagSafe. Але ось коли вона буде впроваджена в повному обсязі - велике питання. Незайвою була б і реверсивна зарядка. Навіщо тягати з собою провід для зарядки Apple Watch або AirPods Pro, якщо можна просто покласти їх на задню панель смартфона?

Є питання і до головної камері. Apple відстає від конкурентів за розмірами її сенсора. А адже це –  головний параметр, що визначає її якість. Великий сенсор –  це можливість деталізації при хорошому світлі. А при слабкому освітленні він дозволяє захоплювати світла більше, покращуючи якість знімків і відео. Чи не на висоті знаходиться і функція оптичного наближення і збільшення об'єкта.

Навіть в 12 Pro зум залишився колишній –  2x, а в Pro Max збільшився всього на 0.5 і становить 2.5x (для порівняння: Huawei P40 Pro + цей показник становить 10x). Відверто слабкими є і характеристики надширококутної камери, хоча вона і з'явилася тільки в минулому році у всіх моделях 12-го айфона. У 13 поколінні смартфоновApple змін в цьому плані теж начебто не передбачається.

Наступне побажання – підтримка смартфоном аксесуара Apple Pencil. Для дисплея в 6.7 дюймів він був би дуже доречним. Для зарядки стилуса можна створити пенал з батарей, що дозволяє здійснювати цей процес без iPad. Та й компанія би заробляла близько сотні доларів на кожному примірнику.

І буквально крик душі – прохання прибрати «монобров», що є не найбільш привабливим символом кількох останніх поколінь айфонів. Користувачі хочуть мати гарний смартфон, екран якого має займати всю передню панель.

А поки інсайдери наввипередки пропонують не завжди достовірну інформацію про майбутню 13 модель iPhone, ми запрошуємо вас в інтернет-магазин iPartner. У нас представлений за привабливою вартістю великий вибір нових моделей попередніх років, а також б / у пристроїв в хорошому стані. Замовити з доставкою будь-яку позицію з каталогу можна онлайн на цьому сайті або по телефону. Жителям і гостям Києва і Харкова надається можливість відвідати офлайн-магазини.

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре