Огляд накладних навушників Apple AirPods Max

фотографія навушників Apple AirPods Max

Одними з найбільш довгоочікуваних аксесуарів для шанувальників смартфонів від компанії Apple стали накладні бездротові навушники марки AirPods Max. На ринку вони з'явилися в грудні 2020 року. До їх появи передбачалося, що пристрої будуть називатися AirPods Studio, мати дешевший «спортивний» варіант. Це була єдина серйозна помилка аналітиків.

Серйозних розбіжностей між припущеннями і дійсністю щодо функціональності гаджета не було. Вийшов дійсно якісний бездротової девайс, що виробляє гарне враження. Від моделі AirPods Pro він відрізняється:

  • активним шумозаглушенням;
  • наявністю фізичних елементів управління;
  • просунутою якістю звуку.

Як і «розумна» фірмова колонка HomePod, навушники відтворюють детальний багатий звук, налаштовують звучання музики в реальному часі, виконують ряд інших функцій.

Комплектація

фотографія комплектації Apple AirPods Max

Вироби знаходяться в чохлі, вміщеному в фірмову коробку. Все це має додатковий захист у вигляді картону. Тому при випадковому падінні упаковка, здатна захистити пристрій від неприємних сюрпризів. Виконана вона у стилі, традиційному для Епл, але має великі розміри. Її розміри довжини і ширини можна порівняти з параметрами ноутбука, а ось висота трохи перевершує його. Крім самих навушників, в упаковці знаходиться також кабель для зарядки з роз'ємом USB-C, рекламні листівки.

Матеріал виготовлення чохла по відчуттях схожий на тонку шкіру, покриту зовні чимось схожим на силікон для ремінців Apple Watch. Внутрішня сторона схожа на оксамитовий ворс. Цікавим є той факт, що пристрій входить в чохол не повністю. Це добре, оскільки не знадобиться діставати гаджет, щоб приєднати до зарядного пристрою. Але погано через відсутність захисту знаходиться в сумці або рюкзаку девайса, якщо там щось випадково розсиплеться.

Позитивним моментом є наявність в чохлі магніту, за допомогою якого навушники фіксуються в футлярі. Більш того, в такому положенні девайс автоматично переходить в режим найбільш економічного споживання енергії. А ось що поєднується з сріблястим алюмінієм білий силікон, наявність коліщатка для прокручування Digital Crown, кнопки з алюмінію довгастої форми - все це викликає асоціацію з годинником Apple Watch.

Як виглядають самі навушники

Навіть самим завзятим критикам довелося погодитися, що навушники AirPods Max відрізняються індивідуальністю, мають дуже запам'ятовується. Надкушене яблуко явно проглядається в суцільнометалевих чашках. Кнопка і Digital Crown знаходяться зверху на верхній частині правої чашки поруч з фіксатором металевого головах у вигляді дуги. Таке розташування зручно для включення на дотик:

  • режиму прозорості;
  • функції шумозаглушення;
  • паузи.

За допомогою цих пристосувань легко регулюється гучність. Коліщатко можна або обертати, або натискати на нього. Одного натискання досить для паузи в процесі відтворення музики, якщо треба відповісти на дзвінок. Щоб переключитися на наступний далі трек, треба на Digital Crown натиснути два рази. Швидке триразове натискання дозволяє повернутися до попереднього треку. Натискання з утриманням запускає «розумного» голосового помічника Siri.

Перемикання між «Прозорістю» (коли вбудовані мікрофони починають передавати користувачеві навколишні звуки, наприклад, при переході вулиці) і «Активним шумопоглинання» здійснюється за допомогою наявної на пристрої прямокутної кнопки.

Для виготовлення амбушюрів використовується м'який матеріал, здатний пристосуватися після певного часу користування до форми голови. Вони, як і динаміки, покриті зверху сітчастої тканиною. У кожному навушнику є по мікрофону для уловлювання звуку біля вуха користувача. Для його оцінювання звук передається мікрофоном на модернізований чіп Apple H1. Крім пари внутрішніх є ще сім зовнішніх мікрофонів, що виконують такі функції:

  • один захоплює голос користувача під час розмови по телефону;
  • два надають допомогу першому і займаються шумопоглинання в активному режимі;
  • залишилившиєся чотири займаються виключно придушенням шуму.

Оскільки амбушюри тримаються в чашці на магніті, вони знімаються дуже легко. Така необхідність виникає, якщо треба прибрати крапельки поту або дрібне сміття, якщо він «примудрився» туди якимось чином потрапити. Хоча вагу Apple AirPods Max можна назвати маленькою (близько 385 г), користувач не відчуває їх присутності на голові при правильному налаштуванні вироби під себе. Це досягається завдяки рівномірному розподілу тиску, що досягається використанням для головах сітчастої тканини. Зарядка пристрою здійснюється двома способами:

  • шляхом приєднання кабелю Lightning з комплекту до роз'єму внизу правого навушника і USB-порту або пристрою для зарядки (можна також скористатися кабелем USB або USB-C Lightning);
  • методом поєднання Smart Battery в чохлі з портом гаджета.

Якщо пристрій не використовуються якийсь час, його треба зберігати в захисному чохлі. Там воно автоматично переходить на мінімальне споживання енергії. Такий захід дозволяє значно економити заряд батареї. Перше враження від зовнішнього огляду залишається сприятливим. Продукт зручний, продуманий, володіє впізнаваним дизайном в стилі Епл.

Характеристики гаджета

Пристрій вагою в 384.5 грамів представлено виробником в кольорі Silver (сріблястий), Space Gray ( «сірий космос»), Sky Blue (блакитний), Green (зелений) і Pink (рожевий). Його розмір в міліметрах становить 187.3х168.6х83.4. Ціна AirPods Max складає близько 20695-22245 гривень. Апарат забезпечен 40-міліметровими випромінювачами - динамічними драйверами з двома неодимовими кільцевими магнітами. Обчислювальні операції покладені на 10-ядерні чіпи Apple H1. Всього їх два - в кожному навушнику по одному. Ці елементи забезпечують роботу таких функцій пристрою:

  • адаптивного еквалайзера, автоматично регулює частоту звуку, виходячи з каналу зв'язку, і дозволяє отримати бажане звучання;
  • активного придушення шуму;
  • просторового аудіо, що забезпечує об'ємне звучання;
  • «Прозорого режиму», що дозволяє без зменшення гучності музики в пристрої або постановки її на паузу чути сторонні звуки.

Висока чіткість аудіо в поєднанні з системою шумозаглушення допомагає зробити звук в навушниках дуже високої якості. Всі елементи унікального драйвера спрямовані на його передачу в чутному діапазоні практично без спотворень. Кришталева чистота нот високої частоти, точність середньої і насиченість басів - ось особливість музики, яку користувач буде чути в AirPods Max.

Як заявляли виробники, повної зарядки акумулятора досить для роботи навушників в автономному режимі (без підзарядки) з функціонуючим шумоподавлювачем протягом близько 20 годин. Перевірка одного з дизайнерських агентств Німеччини підтвердила відповідність реальності цього твердження Apple. Експеримент проводився в такий спосіб:

  • пристрій з повністю зарядженою батареєю підключили до айфона;
  • включили в додатку Apple Music плейлист «Топ-100»;
  • поставили гучність відтворення на 75%, включили функцію «активне шумозаглушення».

У такому режимі гаджет пропрацював навіть не двадцять, а 22 години. Причому за першу годину роботи з батареї пішов тільки 1% заряду. Далі вона почала розряджатися більш активно. Коли заряд акумулятора закінчився, навушники автоматично перейшли в режим офф і відключилися від смартфона.

В агентстві перевірили перевірку відповідності дійсності і іншої заяви купертіновцев. Воно стосувалося того, що п'ятихвилинної підзарядки пристрою досить для прослуховування музики протягом півтори години. При тих же умовах (75% гучності, функція активного придушення шуму) показники були навіть трохи вище заявлених цифр і склали 1 годину і 39 хв. Для повної зарядки з нуля знадобиться близько 2 годин.

Як приєднати аксесуар до смартфону і налаштувати його, функція просторового звучання

Фотографія Apple AirPods Max з iPhone

Після покупки гаджета слід розпакувати пристрій і піднести в айфон або іншому девайсу, що працює на операційній системі iOS. У спеціальному віконці миттєво з'являється рекомендація з'єднати з ним AirPods Max. Надалі цей процес буде здійснюватися автоматично. Можливо також одночасне приєднання вироби до декількох продуктів корпорації Епл, які працюють на тій же операційній системі нового покоління. Самі навушники будуть вибирати той девайс, яким в даний момент користується людина.

Наприклад, якщо в процесі роботи на комп'ютері та паралельного прослуховування музики через навушники, підключені до цього апарату, задзвонить смартфон Епл, досить взяти його і відповісти на вхідний дзвінок. AirPods Max самі переключаться на Айфон. Дізнатися стан заряду Аірподс Макс можна за показаннями індикатора на правому навушнику. Для цього достатньо натиснути на відповідальну за шум кнопку на підключеному до джерела живлення пристрої. Якщо вона заряджена на 95% +, загориться зелене світло, а якщо на меншу кількість відсотків - жовтий.

Налаштування опції шумозаглушення, які користувач знайде в Bluetooth на iOS, в навушниках останнього покоління ідентичні деяким іншим моделям AirPods. А ось функція просторового звучання дещо інша. У накладних пристроях імітація багатоканального звучання закладена в самій програмі. При цьому під час повороту голови в ході перегляду фільму на iPad і iPhone або під час переміщення девайса звук сам буде слідувати за користувачем. В даний час ця функція поки доступна:

  • на смартфонах з ОС чотирнадцятої версії;
  • при перегляді Apple TV;
  • на планшетах з операційною системою iPadOS 14.

Поки залишається питанням без відповіді, чому не підтримується macOS на Макбук і Аймек. Адже на цих девайсах дивитися фільми набагато зручніше. Звичайно, мати повноцінну заміну звуку, одержуваного в кінотеатрі або хоча б за допомогою домашньої акустичної системи об'ємного звучання 5.1, не вийде. Але ж і перегляд кінокартин можна розглядати в якості приємного бонусу, а не основної функції навушників. Вони призначені, в першу чергу, для якісного прослуховування запису музики.

Активне шумозаглушення і режим проникності

Придушення шуму в Аірподс Макс може здійснюватися одним з трьох передбачених в пристрої способів:

  • шумозаглушенням;
  • проникністю;
  • вимиканням.

Перемикання між цими режимами здійснюється в залежності від важливості надходять ззовні звуків. На навушниках є два мікрофони. При «Активному шумозаглушенні» один з них спрямований назовні, інший всередину. Перший елемент вловлює зовнішні звуки, які максимально послаблюються випромінювальними AirPods Max інвертованими хвилями до досягнення ними вуха. Тому користувач пристроєм їх просто не чує. Другий мікрофон вловлює сторонні звуки всередині органу слуху. Вони також пригнічуються тими ж вихідними від навушників хвилями.

При необхідності чути те, що відбувається зовні, слід включати «Проникність». Це важливо, наприклад, при переході через дорогу, в інших подібних ситуаціях. Для коректної роботи цих двох режимів необхідне щільне прилягання пристрою. Якщо у користувача немає необхідності у використанні «Шумозаглушення» або «Проникність», ці функції відключаються. Перемикання з одного стану до іншого здійснюється за допомогою кнопки на навушниках, призначеної для регулювання рівня шуму.

Де в Україні купити AirPods Max

Оригінальні продукти нової моделі від корпорації Apple в різному колірному виконанні пропонує компанія iPartner. У Харкові і Києві придбати пристрої можна в оффлайн-магазинах. Жителі інших населених пунктів можуть скористатися послугами інтернет-магазину, замовивши покупку онлайн на цьому сайті або по телефону (номери є в розділі «Контакти»). Тут у великому асортименті представлені AirPods інших поколінь, а також різні аксесуари і пристрої до них.

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре